godlo bip logo logo e uslugi

                                                                              

logo1alo

Facebook Image

06.02.2019 roku odbyło się kolejne spotkanie Międzyszkolnego Koła dla Gimnazjalistów. W ramach zajęć odbyły się wystąpienia prelegentów w temacie stężeń procentowych, rozpuszczalności oraz mieszanin. Pasjonaci opowiedzieli również o tym „Ile chemii w Miłości”. Spotkanie miało również część laboratoryjną. Członkowie Koła Pasjonatów Chemii zaprezentowali doświadczenia w tematyce walentynkowo - zimowej. Było krwawiące serce, kolorowe osady, tajne listy oraz zasada działania ocieplacza do rąk. Zaprezentowano jak zmienić kolor kwiatów gdy dziewczyna woli różowe oraz jak zaskoczyć np. wężami faraona. Za chwilę ferie, więc życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy na kolejne pokazy w marcu.

Ewa Wernikowska - Narloch

     

12.12.2018 roku odbyły się Pokazy Chemiczne w ramach Międzyszkolnego Koła Chemicznego. Tematyka zajęć była świąteczno-noworoczna. Nasi goście mogłi podziwiać sztuczne ognie pod wodą, jak się robi bombki – czyli próba Tollensa w święta się przydaje, jak powstaje sztuczny śnieg czy kolorowe płomienie. Wysłuchali również wystąpień prelegentów na temat budowy atomu i wiązań chemicznych oraz chemii świątecznej, czyli co tak pachnie w każdym domu. Na koniec odbył się test z wiedzy, który nasi goście napisali bardzo dobrze. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne spotkanie już niebawem.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku!

Życzy Koło Pasjonatów Chemii!

     

Koło Pasjonatów Chemii zaprasza gimnazajlistów i uczniów klasy VIII szkoły podstawowej na zajęcia 12 grudnia (środa) o g. 16.30 w budynku szkoły przy ul. Narcyzowej.

13 czerwca 2018r. odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym finałowe spotkanie Międzyszkolnego Koła dla Gimnazjalistów. Członkowie Koła Pasjonatów Chemii przygotowali pokazy chemiczne, wystąpienia oraz Quiz wiedzy chemicznej. Pokazy jak zawsze wzbudziły sporo emocji, a nasi goście chętnie brali udział w różnego rodzaju zadaniach i odpowiadali na pytania. Cieszymy się z wiedzy jaką posiedli w ciągu tego roku szkolnego i jesteśmy dumni, że mieliśmy w tym choć mały wkład własny. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, wręczeniem dyplomów wytrwałym uczestnikom oraz nagród za quiz. Gratulujemy i dziękujemy za regularne odwiedziny.

Zapraszamy serdecznie w przyszłym roku, a zarówno gimnazjalistom jak i gospodarzom z IALO życzymy udanych i radosnych WAKACJI! Do zobaczenia po wakacjach w sali 44.

Ewa Wernikowska - Narloch

     

18.04.2018r. odbyły się kolejne pokazy chemiczne w ramach Międzyszkolnego Koła dla Gimnazjalistów. Tym razem goście mogli podziwiać wybuchające jajka, jak napompować balona dwutlenkiem węgla bez użycia płuc, jak wyhodować chemiczny ogród oraz jak zrobić chemiczną fontannę. Dowiedzieli się też o działaniu limonenu ze skórki pomarańczowej na nadmuchany balon. było wybuchowo i efektownie. Uczeń klasy II wprowadził też naszych młodszych gości w świat chemii organicznej opowiadając o węglowodorach. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na finałowe spotkanie już w czerwcu.

Ewa Wernikowska - Narloch

     

Koło Pasjonatów Chemii serdecznie zaprasza na otwarte pokazy dla gimnazalistów, które odbędą się dnia 18 kwietnia 2018r. (środa) o g. 16.30 w budynku szkoły przy ul. Narcyzowej!

Ewa Wernikowska - Narloch

14.03.2018r. odbyły się kolejne pokazy chemiczne w ramach Międzyszkolnego Koła dla Gimnazjalistów. Część teoretyczna dotyczyła kwasów, zasad i soli. Uczniowie IALO przybliżyli gimnazjalistom te ważne tematy. Opowiedzieli też naszym gościom, ile chemii w miłości. Przeprowadzono szereg doświadczeń jak fioletowy dym, płonące serce, jak zmienić kolor kwiatka z białego na malinowy oraz przeprowadzili próbę Trommera. Gimnazjaliści mieli tez okazję przeprowadzić samodzielnie doświadczenia z zakresu zmian ph wskaźników w różnych środowiskach. Na koniec nasi goście rozwiązywali test z wiedzy, którą zdobyli w trakcie spotkania. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy w kwietniu!

Ewa Wernikowska - Narloch

     

Koło Pasjonatów Chemii serdecznie zaprasza gimnazjalistów na otwarte pokazy chemiczne 14 marca 2018r. (środa) o g. 16.30 w budynku I ALO ul. Narcyzowa. W programie spotkania: część teoretyczna - przygotowująca do egzaminu gimnazalnego oraz część praktyczna, w której odbędą się pokazy chemiczne. Serdecznie zapraszamy!

Ewa Weronikowska - Narloch

10.01.2018 roku odbyło się kolejne spotkanie Międzyszkolnego Koła dla Gimnazjalistów. Pokazy przebiegały w tematyce świąteczno - noworocznej, a więc nie zabrakło "fajerwerków" i bombek. Nasi goście mogli dowiedzieć się jak przebiega próba Tollensa, jak spala się magnez i żelazo, podziwiali świetliki złapane w butelce. Zobaczyli również jak odmierzać chemicznie czas oraz jak wywołać Dżina z butelki. Nie zabrakło również części teoretycznej o stężeniu procentowym i rozpuszczalności zaprezentowanych przez członków Koła Pasjonatów Chemii, a Marta Lamkiewicz z IIb przedstawiła swój wykład "Nanotechnologia w medycynie", za który została wyróżniona na I Pomorskiej Konferencji Uczniowskiej. Gimnazjalistom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne pokazy w marcu.

Ewa Wernikowska - Narloch

     

Koło Pasjonatów Chemii zaprasza na Otwarte Pokazy dla Gimnazjalistów, które odbędą się 10 stycznia (środa) 2018r. o g. 16.30 w budynku I Akademickiego LO ul. Narcyzowej.

Ewa Wernikowska - Narloch

   
© I ALO