godlo bip logo logo e uslugi

                                                                              

logo1alo

Facebook Image

18 grudnia 2017r. grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła podopiecznych Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Młodzież przygotowała prezenty (na zamówienie, m.in. czajnik, mleko, opatrunki), poczęstunek oraz godzinny koncert kolęd. Wspólne śpiewanie dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń, było chwilą wytchnienia i zapomnienia dla pacjentów, lekarzy i pielęgniarek, wprawiło zebranych w po­god­ny i ra­do­sny nastrój ocze­ki­wa­nia na świę­ta Bo­że­go Na­ro­dze­nia. Była to też oka­zja dla na­szych uczniów na uwraż­li­wie­nie wo­bec osób prze­wle­kle bądź nie­ule­czal­nie cho­rych, znaj­du­ją­cych się pod opie­ką pa­lia­tyw­ną. W kolędowaniu wzięli udział uczniowie klas: Id, Ie, IIe i IIIa, pod opieką p. Beaty Cyckowskiej.

     

4 grudnia 2017r. w I Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni odbyła się V Gdyńska Giełda Wolontariatu. W tym roku kontynuowany był wątek polityki senioralnej prowadzonej przez lokalne władze. Wśród prelegentów był gość szczególny Pani Małgorzata Zwiercan, Poseł na Sejm RP, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, która przedstawiła temat "Wolontariat senioralny". Pozostałe poruszane tematy nawiązywały do polityki senioralnej - Projekt „Seniorzy Edukatorzy” - Margareta Sobczak, Muzeum Miasta Gdyni; Wstęp do dyskusji - Dlaczego pomagamy seniorom? - Jerzy Łukaszewski, Centrum Aktywności Seniora w Gdyni; Dyskusja z udziałem gości i uczniów – Co zrobić, aby młodzież chciała brać udział w wolontariacie?

Od pierwszej edycji giełda przedstawia wolontariat jako element planowania kariery zawodowej. Pani Karolina Sakaluk, doradca zawodowy nawiązała do hasła GGW "Możesz tylko zyskać" - przedstawiła korzyści płynące z byciem wolontariuszem. Na zakończenie imprezy w ramach dzielenia się ze szkołami doświadczeniem p. Joanna Brańska - Tarasiuk przedstawiła Wolontariat w I ALO.

Relacje z V Gdyńskiej Giełdy Wolontariatu można było zobaczyć w TVP3 Gdańsk w poniedziałek:
(link http://gdansk.tvp.pl/35074447/04122017-1830)
Artykuł na temat V GGW z wypowiedzią Pani Poseł Małgorzaty Zwiercan, link: http://mlodagdynia.pl/czytaj/wolontariat/25958

W V Gdyńskiej Giełdzie Wolontariatu wzięło około 150 osób. Uczestniczyły następujące placówki oświatowe: Szkoła podstawowa nr 6,Szkoła podstawowa nr 39, ZSET, VI LO, Szkoła podstawowa nr 35, Szkoła podstawowa nr 44, ZSO nr 5, SOSW nr 2, Szkoła podstawowa nr 26, Szkoła podstawowa nr 23, Szkoła podstawowa nr 43, ZSO nr 7, Szkoła podstawowa nr 40.

Dziękujemy!

Anna Niemczynowicz - koordynator projektu w I ALO

     

zdjęcia ze strony www.mlodagdynia.pl

Dyrektor i społeczność I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, ul. Narcyzowa 6 zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami do udziału w V Gdyńskiej Giełdzie Wolontariatu, która odbędzie się 4 grudnia 2017r. ( poniedziałek) o godz. 12.30 w siedzibie szkoły.

Program V Gdyńskiej Giełdy Wolontariatu:

  • 12.00 – 12.30 Rejestracja uczestników, zapisy na loterię, pokazy ratownictwa medycznego
  • 12.30 – 12.40 Powitane gości
  • 12.40 – 12.55 Wolontariat senioralny, Małgorzata Zwiercan, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej
  • 12.55 – 13.05 Rola wolontariatu w relacjach międzypokoleniowych, Marek Szymański, Centrum Wsparcia Seniorów, MOPS w Gdyni
  • 13.05 – 13.15 Projekt „Seniorzy Edukatorzy”, Margareta Sobczak, Muzeum Miasta Gdyni
  • 13.15 – 13.25 Wstęp do dyskusji - Dlaczego pomagamy seniorom, Jerzy Łukaszewski, Centrum Aktywności Seniora w Gdyni
  • 13.25 – 13.35 Dyskusja z udziałem gości i uczniów – Co zrobić, aby młodzież chciała brać udział w wolontariacie?
  • 13.35 – 13.45 Możesz tylko zyskać, Karolina Sakaluk, doradca zawodowy I ALO w Gdyni
  • 13.45 – 13.50 Wolontariat - przykłady dobrych praktyk, J. Brańska- Tarasiuk, I ALO w Gdyni
  • 13.55 – 14.00 Podsumowanie loterii, zakończenie V GGW

Zapraszamy szkoły do podzielenia się swoimi doświadczeniami w organizowaniu wolontariatu podczas V GGW (prosimy o przesłanie maks. 6 slajdów w formacie programu Powerpoint). Zgłoszenia do udziału przyjmowane są drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pod numerem telefonu 58 664 82 36.

Anna Niemczynowicz

W poniedziałek 27 marca 2017r. odbyła się XV gdyńska edycja konkursu Ośmiu Wspaniałych, której głównym celem jest dostrzeżenie społecznej pracy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Miło nam poinformować, iż nasz uczeń Bartłomiej Michalski kl. II A znalazł się wśród laureatów konkursu. Bartek jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Nikt nie jest gorszy”, integrującego działania wolontariatu w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Główne zadania w ramach projektu to pomoc w nauce dzieciom i młodzieży z domów dziecka oraz klubu młodzieżowego Łajba. Wspierał także imprezy: Herbalife Ironman, Arka Gdynia Cup 2016, Kongres Impact 2016 fintech, Open Mouse Family, Gdynia Game Festiwal i Dance for Kidness.
Wyróżnienie także otrzymała reprezentująca szkołę Karolina Plecke z kl. III C. Serdecznie gratulujemy!

Anna Niemczynowicz

     

zdjęcia ze strony www.mlodagdynia.pl

I Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Gdyni przy ul. Narcyzowej 6 zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami do udziału w IV Gdyńskiej Giełdzie Wolontariatu, która odbędzie się 1 grudnia 2016 r. o godz. 12.30 (czwartek) w siedzibie I ALO. Projekt ma na celu stworzenie okazji do spotkania aktywnej i zainteresowanej ideą wolontariatu młodzieży z Gdyni z przedstawicielami organizacji, które korzystają z pracy wolontariuszy.
Program IV Gdyńskiej Giełdy Wolontariatu (12.30-14.00):
12.00 - 12.30 Rejestracja uczestników
12.30 - Powitanie
12.35 - 13.20 Wykład Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. med. Andrzeja Basińskiego „Ratowanie życia to nasz podstawowy obowiązek”
13.20 - 13.30 Wolontariat sportowy – Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
13.30 - 13.40 Projekt Nikt nie jest gorszy
13.50 - 14.00 Zapoznanie z ofertą organizacji pozarządowych.
14.00 Zakończenie IV GGW

Na parkingu przy I ALO będzie zaparkowany ambulans do pobierania krwi.

Partnerami akcji są: Miasto Gdynia, Fundacja Inicjatyw Społecznych Łajba, Stowarzyszenie Inicjatywa ARKA, Fundacja „Gdyński Most Nadziei”, Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Współpracy Młodzieży, Fundacja dla Was, Hospicjum św. Wawrzyńca.

Zgłoszenia do udziału przyjmowane są drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pod numerem telefonu 58 664 82 36.

   
© I ALO