godlo bip logo logo e uslugi

                                                                              

logo1alo

Facebook Image

05.02.2019 roku uczniowie klasy 2b I 3b odwiedzili Gdański Uniwersytet Medyczny. Uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych pt. "Roztwory buforowe o znaczeniu fizjologicznym, pomiar pH i pojemności buforowej roztworów buforowych organizmu" w ramach Pomorskiego College Medycznego. Zajęcia były bardzo ciekawe i podobały się uczestnikom, a temat buforów, choć nie ujęty w podstawie programowej pojawią się co jakiś czas w tekstach źródłowych zadań maturalnych. Mamy nadzieję, że zdobyta na warsztatach wiedza zaprocentuje na egzaminie dojrzałości.

Ewa Wernikowska - Narloch

     

04.02.2019 roku uczniowie klas 1b I 1b1 wysłuchali wykładu Pana Prof. dr hab. Inż. Aleksandra Kołodziejczyka z Politechniki Gdańskiej pt.: “Ile chemii w miłości”. Temat jak najbardziej w temacie zbliżającego się święta zakochanych cieszył się dużym zainteresowaniem, wywołał wiele emocji oraz pytań do Pana Profesora. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia niebawem.

Ewa Wernikowska - Narloch

    

Uczniowie klas biologiczno-chemicznych I ALO w Gdyni uczestniczyli w wykładzie Pomorskiego College'u Medycznego pt. "Związki cukrzycy typu 2 z chemią i biotechnologią wypieku chleba", który odbył się 16 stycznia 2018r. w budynku Collegium Biomeicum GUMed w auli B o godz. 10:15. Wykład był bardzo interesujący i bardzo podobał się uczestnikom. Czekamy na kolejne propozycje wykładów.

Ewa Wernikowska - Narloch

     

29 stycznia 2019 roku w nasza szkoła miała przyjemność gościć Pana prof. dr hab. Inż. Aleksandra Kołodziejczyka z wykładem „Narkotyki – przekleństwo czy dar nauki?”. Wykładu wysłuchali uczniowie klasy 1b I 1b1. Jak zwykle wykład wzbudził wiele emocji wśród młodzieży. Dziękujemy Panu Profesorowi i czekamy na kolejny wykład już niebawem. 

Ewa Wernikowska - Narloch

     

   
© I ALO